Subotica: Odbojkaši Spartaka poraženi od prvaka države

odbojka-sparkak
SUBOTICA – Odbojkaši Vojvodine savladali su subotički Spartak u derbiju 17. kola Banka Poštanska štedionica Superlige. Novosađani su trijumfovali sa 3:0 po setovima 25:10, 25:16 i 25:22.

Prvi set je bio neizvestan samo do rezultata 6:6, nakon toga su novosađani nanizali tri poena za 9:6. Predvođeni raspoloženim bugarskim reprezentativcem Radoslavom Parapunovom domaćini su pojačali ritam te stekli prednost od deset poena 19:9. Do kraja seta Parapunov je nanizao 5 poena od kojih čak četiri preko odličnih servisa te su Spartak ostavili na samo deset poena, 25:10.

Vojvodina je blokom Krsmanovića, uz as servise Simića i Mehića stekla ranu prednost početkom drugog seta od 8:2. U nastavku su povećavali prednost. Upešnim napadom Krsmanovića rezultat je iznosio 17:11. tada je Simić vezao tri bloka za 20:11.  Set okončava Mehić za 25:16.

Treći set je doneo najveću borbu na meču. Poveli su novosašani sa 7:3, da bi Spartak napokon pokazao svoj kvalitet te se primakao na 9:7. Usledio je rezutatski neizvestan deo seta. Subotičani su uspeli da poravnaju na 19:19 a nakon toga poenom Jungića i da dođu do vodstva, 19:20. Vojvodina je preokrenula na 22:20 da bi Jungić doneo nadu Spartaku, 22:21. Domaćini su ipak bili skoncentrisaniji u samoj završnici te sa 25:22 osvojili i treći set te stigli do maksimalne pobede.

Najefikasniji igrač u redovima Vojvodine bio je Radoslav Parapunov sa 19 poena, dok se kod Subotičana istakao Veljko Mašulović sa 9.