Subotica: Odbojkaši Spartaka pobedom započeli novu sezonu

Odbojkaši Spartaka
SUBOTICA – Odbojkaši Spartaka pobedom nad Radničkim iz Kragujevca sa 3:2 (21:25, 21:25, 27:25, 25:16. 15:12) su započeli novu sezonu. Do prvog trijumfa stigli su posle velike borbe i rezultatskog preokreta kroz pet dugih setova.

Dobro su otvorili prvi set domačini, poenom Khana poveli sa 5:1, međutim Radnički je ubrzo namestiuo svoju igru i stigao do preokreta 13:12. Nakon uspešnog bloka Buhareva gosti su imali 5 poena viška, 22:17, da bi ubrzo osvojili prvi set sa 25:21.

Uspešnim blokovima gosti su početkom drugog seta stigli ponovo do prednosti, 9:6. Spartak je uspeo da poravna, međutim poenom Kovača i sa dva uspešna napada Blagojevića, gosti su imali prednost od 21:16. Domaćini su uspeli ad zaprete ali ne i da ugroze Kragujevčane koji osvajaju i drugi set .

Početak trećeg seta pripao je Spartaku koji je poveo sa 5:1. Radnički je as servisom Ristića poravnao na 6:6. Usledio je period igre sa požrtvovanom igrom oba rivala u borbi za svaku loptu. Spartak je iamo vodstvo od 18:16, da bi Radnički preokrenuo na 20:19. Spartak uzvraća, pravi seriju poena i dolazi do vezane dve set lopte, Kragujevčani uspevaju da se odupru i sada su oni imali meč loptu, 25:24. Nije to obeshrabrilo „golubove“ koji su nanizali dva vezana poena a zatim je precizan bio Vulikić za 27:25 čime je smanjena prednost gostiju na 2:1

Spartak je sada bio psihološkoj prednosti i to su odlično iskoristili u četvrtom setu. Poveli su sa 6:2 a ubrzo is a 13:6 nakon bloka Jungića. Kada su poenom Lečića stigli do velikih 19:10 bilo je jasno da će peti set odlučiti konačnog protivnika.

Pobednika je odlučio peti set koji je počeo sa dva as servisa Kovača, uzvratio je Khan za novo poravnanje, 4:4. Ubrzo je bilo 6:6 nakon čega je usledila serija domaćih od 3:0, a istom merom je odgovorio Radnički za 9:9. Blokom Khana prednost je bila na strani Spartaka, 12:10, Boharev smanjuje a raspoloženi Khan ponovo donosi prednost od dva poena 13:11. Servis greškom Blagojevića Spartak dolazi do meč lopte i već prvu su iskoristili za veliko slavlje.

Spartak: Milović (libero), Mašulović 14, Jungić 7, Tomčić 1, Peić (libero), Lečić 11, Vulikić 8, Suvacki, Šebek, Khan 27, Dulić, Lončarević, Pavlović 6, Tumbas.

Radnički Doo: Ivanković 2, Goić 8, Pantović (libero), Vukmirović, Petrović 2, Milutinović, Ristić 17, Stašević (libero), Blagojević 19, Matić, Radević, Boharev 14, Stanojević, Kovač 1.