Subotica: Odbojkaši Spartaka pobedili u Gornjem Milanovcu

odbojka-spartak
SUBOTICA – Odbojkaši Spartaka pobedili su i u drugom kolu odbojkaške Super lige Srbije. U Gornjem Milanovcu su savladali ekipu Takova sa 3:0 (25:21, 25:18, 25:20).

Spartak je poveo u prvom setu sa 3:0, zahvaljujući greškama domaćih. Takovo je uzvratio i stigao do 2:3. Razigrao se tada Khan koji je nosio igru Subotičana, poenom Pavlovića prednost Spartaka je iznosila 13:8. Bekrić smanjuje na 11:13, međutim razigrani Khan i Mašulović povećavaju razliku u korist Spartaka na 19:13. Set loptu doneo je Mašulović koji je iskoristio drugu vodstvo Subotičana od 1:0.

Drugi set doneo je rezultatsku neizvesnost do 11:11, Spartak je tada nanizao tri vezana poena za vodstvo od 14:11. Khan donosi prednost od 5 poena u finišu seta, 19:14. Gavrilović i Dustinac na kratko prekidaju seriju Spartaka, 16:19. Spartak je ponovo zaigrao raznovrsno u napadu. Mašulović je bio uspešan za 21:16, zatim i Khan za 23:17. Lečić donosi set loptu koji as servisom u vodstvo od 2:0 pretvara Khan.

U trećem setu domaći su imali vodstvo od 4:1. Spartak zatim poravnava na 5:5 i 8:8. Uspeo je Takovo da uzvrati  i nakon as servisa Aleksića i greške subotičana do povedu sa 12:9. Nij eto portemetilo igru subotičana koji su ubrzo izjednačilui da bi Khan as servisom preokrenuo na 16:15. Debitant u redovima Subotičana, Egipćanin Omar Ahmed uspešnim blokom donosi dva poena viška 18:16. Do kraja seta Omar je pokazao svoje kvalitete i vezao dva poena za velikih tri poena prednosti, 22:19. Spartak je ubrzo dobio i treći set za drugu ovosezonsku pobedu.

Spartak: Milović (libero), Mašulović 10, Jungić 1, Tomčić, Peić (libero), Lečić 2, Vulikić 5, Suvacki, Šebek, Khan 23, Dulić, Pavlović 3, Omar 3, Tumbas.