Subotica: Odbojkaši Spartaka bolji od Ribnice

odbojka
SUBOTICA – Odbojkaši Spartaka u subotičkoj Hali sportova savaladali su Ribnicu sa 3:1 po setovima 25:14, 23:25, 25:16, 26:24.

Prvenstvena pobeda bila je izuzetno važna za Spartak, kako bi odbojakši vratili samopuzdanje pred nasatvak takmičenja ali i za evropska iskušenja koja ih očekuju u utorak 21. novembra kada dočekuju ekipu iz Portugala sa Azorskih ostrva.

Nakon poečetne rezultatske klackalice, Spartak je prvi došao do osetnije prednosti od 13:8 poenom Džaspera. Nastavili su domaći u odličnom ritmu i serijom poen apovećavali razliku. Pored Džaspera razigrao se Jungić pa je Spartak ubrzo osvojio set sa ubedljivih 25:14.

Uspela je Ribnica da se vrati u meč. Vodila se velika borba za svaki poen u drugom setu. Todorović je predvodio igru Kraljevčana, dok je Spartak preko Mašulovića držao rezultatski priključak. Spartak je u finišu seta imao lepu prednost od 23:21, međutim nisu uspeli da uspešno okončaju ovaj period igre. Ribnica preko Bojovića i Gajovića dolazi do poravnanja a ubrzo gosti koriste svoje prilike i donose poravanje u setovima, 1:1.

Izjednačenje na meču nije poremetilo domaće koji su žarko želeli pobedu u ovom susretu.  Krenuli su subotičani silovito u trećem setu. Nizali su se poeni u seriji preko raspoloženih Mašulovića, Jungića i Džaspera. Bojović je na kratko uspeo da zaustavi niz subotičana, međutim Spartak je imao rešenja za igru protivnika. Uz odličan blok zaustavili su napade protivnika i sa ubedeljivih 25:16 osvojili treći set za vodstvo od 2:1.

Najuzbudljiviji je bio četvrti set. Povela je Ribnica sa pet poena, da bi Spartak odgovorio i poravnao na 16:16. Prvi do set lopte stižu gosti, 23:24, međutim Bojović nije iskoristio priliku. Spartak je zatim preokrenuo rezultat i iskoristio svoju prvu meč loptu za konačnih 3:1.

Spartak: Poljaković, Mašulović 21, Jungić 8, Tomčić, Peić (libero), Lečić 9, Flores 3, Šuvački 4, Šebek (libero), Pavlović 12, Džasper 16, Tešović, Tumbas, Dulić.