,

Subotica: NTM Čikerija pobednik Novogodišnjeg turnira u malom fudbalu

turnir-subotica
SUBOTICA – Ekipa NTM Čikerija osvojila je 49. Novogodišnji turnir u malom fudbalu. Veliki prelazni pehar i pobednički ček kapitenu ekipe uručio je Stevan Bakić, gradonačelnik Subotice.

U okviru finalnog dana održane su prvo polufinalne utkmice nakon kojih su se u finale plasirale ekipe NTM Čikerije i Pekara Beli golub. Finalni meč protekao je u velikoj borbenosti i požrtvovanoj igri oba rivala. Povela je ekipa NTM Čikerije golom Marka Gnjatovića u 19. minutu. Kako se meč bližio kraju fudbaleri Pekare Beli golub su sve više pritiskali odbranu protivnika. U poslednjim minuta zaigrali su riskantnije, bez golmana i sa igračem više u polju. Pet sekundi pre kraja meča uspeli su da poravnaju rezultat golom Vukelić Nenada. Pobednika je odlučila penal serija u kojoj se istakao golman NTM Čikerije, Miloš Bjelica koji je u prvoj seriji odbranio penal protivniku i time doprineo da njegova ekipa osvoji pobednički pehar.

U utakmici za treće mesto Ekipa šeki Enterijeri Real Impeks sa 6:4 je pobedila FK Bačku. Bial je ovo prilika da se subotičkoj publici predstave i mladi fudbaleri pa su revijalne utakmice u pauzi između polufinala i utakmica za plasman odigrali mališani Arena Su i FK Subotica u generaciji 2012 kao i dve godine mlađi fudbaleri FK Spartak i Akademije Su Team.

Nakon finalne utakmice podeljeni su pehari za najbolje pojedince i ekipe. Pobednički pehar i vrednosni ček na 250.000 dinara kapitenu NTM Čikerije, Milošu Bjelici uručuio je gradonačelnik Subotice, Stevan Bakić. Najbolji strelac turnira je Aleksandar Zolnaić sa 19 postignutih golova. Za najboljeg golmana proglašen je čuvar mreže NTM Čikerije, Miloš Bjelca dok je najbolji igrač Vujičić Nikola iz ekipe Pekara Beli golub. Pehare ekipama i njaboljim pojedincima uručivali su Nataša Aleksić, član gradskog veća zadužena za sport i omladinu, Sreten Damnjanović, predsednik Sportskog Saveza Subotice, Tadija Stantić, predsednik Gradskog fudbalskog saveza i Dejan Vuković, sekretar Sportskog saveza Subotice.