Subotica: Nemanja Marković treći na kadetskom prvenstvu Srbije

STK Spartak
SUBOTICA – Stonoteniski klub Spartak zabeležio je nov uspeh. Pored seniorske zlatne medalje na Prvenstvu Srbije osvojena je bronzana u mlađim kategorijama. Talentovani subotički takmičar Marković Nemanja osvojio je bronzanu medalju na kadetskom prvenstvu Srbije.

Kadetsko prvenstvo Srbije u stonom tenisu održano je u Bečeju u nedelju 26. marta na kojem je učestvovalo oko 100 igrača među kojima su bila i dva takmičara STK Spartak Infostud iz Subotice.

Uspešniji je bio Marković Nemanja koji je osvojio bronzanu medalju dok je Dragin Luka takmičenje završio plasmanom od 5 do 8 mesta. Trijumfovao je Borislav Rajić iz STK Akademije Novi Sad koji je u finalu pobedio Marka MiIanovića iz STK Pančevo. Pored Nemanje bronzanu medalju osvojio je i Zagorac Novak iz STK Napredak iz Kruševca.

U ženskoj konkurenciji prva dva mesta osvojile su takmičarke Slavije 96 iz Kovačice. Zlatna medalja pripala je Maji Vanjo koja je u finalu pobedila klupsku saigračicu Janu Havelu. Bronzane medalje osvojile su Teodori Miul iz Rapida i Jelena Bajić iz Obilića.