Subotica: Mladi subotički džudisti na Međunarodnom turniru

dzudisti-subotica
SUBOTICA – Mladi džudisti Spartaka uspešno su nastupili na 23. Međunarodnom džudo turniru „TURIJA 2023“ koji je održan u Srbobranu.

Na ovom takmičenju nastupilo je oko 700 takmičara iz 63 kluba iz 7 država, među kojima su bili i džudisti Spartaka koji su po ostvarenim rezultatima ekipno zauzeli 8 mesto sa osvojenih osam medalja.

Najuspešnija je bila Aliz Toth iz „Bajmočke sekcije” koja je osvojila prvo  mesto u kategoriji do 25 kg. Druga mesta osvojili su Jovana Bogić do 36 kg, Mihajlo Stokanović do 30 kg i Marko Lovaš preko 66 kg. Treća mesta osvojili su: Luka Milić do 30 kg, Čenge Kemiveš do 32 kg, Dragan Rajačić do 46 kg i Miljan Kutuzov do 73 kg.

Ekipu su predvodili treneri Milan Bogić i Vladimir Tanasković, uz pomoc Milošev Mihaila.