Subotica: Maksim Puškar prvak Srbije u trci na 10.000 metara

puskar - atletika
SUBOTICA – U subotu, 25. marta na atletskom stadionu Vojne akademije u Beogradu održano je Prvenstvo Srbije na 10.000 metara, na kojem je najbolji subotički dugoprugaš Maksim Puškar, iako još uvek stariji junior i najmlađi učesnik trke u seniorskoj konkurenciji, osvojio titulu seniorskog prvaka države u ovoj disciplini.

Puškar je trku istrčao u vremenu od 31:56,03 i ušao u klupsku istoriju pošto je postao prvi takmičar koji je osvojio ovu titulu.

Po rečima njegovog trenera Zvezdana Kalmara, bila je ovo izuzetno izazovna i važna trka za Maksima. Ostvario je izuzetnu pobedu koja će za njega biti psihološka i fizička investicija za nastavak sezone. Maksim će pokušati ostvariti normu za Evropsko juniorsko prvenstvo takmičara do 20 godina. Sa tim rezultatom svrstao bi se među najbolje dugoprugaše u Srbiji u poslednjih nekoliko godina.

Nakon zaslužnog predaha Maksim Puškar i njegov klupski kolega Darijo Bašić Palković kreću u završne pripreme i juriš na norme za velika evropska i svetska takmičenja.