,

Subotica: Lokalni derbi u osmini finala Kupa Srbije

fudbal-subotica
SUBOTICA – Osmina finala Kupa Srbije u ženskom fudbalu donela je lokalni derbi u kojem nije bilo iznenađenja.

Ekipa Spartaka je sa 5:0 (2:0) savladala Spartak d.o.o., i nastavlja dalje u najmasovnijem takmičenju u kojem brani osvojenu titulu od prošle godine.

Mlađa ekipa Spartaka dobro se branila u prvih dvadeset minuta. Iskusnije igračice Spartaka vršili su stalan pritisak, prvu priliku imala je Biljana Ilić koja je sa distance pogodila stativu. Živana Stupar odlučila je meč sredinom prvog poluvremena.U samo dva minuta postigla je dva gola, u 23. minutu nakon asistencije Sare Pavlović a samo minut kasnije iskoristili je pas Anđele Frajtović.

Spartak je povećao prednost u 53. minutu golom Anđele Frajtović sa penala nakon igranja rukom u svom kaznenom prostoru jedne od igračica Spartak doo. Četvrti gol za Spartak postigla je Nađa Uvalin da bi konačnih 5:0 postavila Anastasija Ćirić u 74. minutu.