Subotica: Košarkašice Spartaka poražene u Beogradu

košarkašice - spartak
SUBOTICA – Košarkašice Spartaka poražene su u Beogradu od Partizana u 18. kolu Prve ženske košarkaške lige sa 85:73.

Košarkašice Partizana su odlično otvorile utakmicu i već u 6. minutu košem Tine Dinčić imale prednost od 13 poena, 17:4. Subotičanke su tada napravile seriju od 9:0 za samo minut ipo i prišle na 17:13. Domaće su ponovo stekle osetniju prednost 21:13, ali je Spartak uspeo da uzvrati, trojkom Rogan u poslednjoj sekundi prve četvrtine prišle su na 25:24.

Rogan je vodila su „golubice“ i do preokreta početkom drogog dela, 25:26. Usledila je rezultatska klackalica u kojoj su se ekipe smenjivale u vodstvu. Minut pre isteka prvog poluvremena rezultat je bio 38:38, da bi Sara Opačić 16 sekundi pre kraja drugog dela trojkom dovela Partizan u vodstvo od 41:38.

U 25. minutu Jovana Boričić pogađa trojku za crno-bele, 49:42. Uspele su Subotičanke da održavaju priključak za domaćima te trojkom Zorane Todorović da se primaknu na samo tri poena zaostatka, 54:51.

Poslednja deonica je bila ključna za konačnog pobednika. Marina Davinić donosi  prednost Partizanu od 58:51, da bi osam minuta pre kraja prednost bila dvocifrena, 67:53.  Pokušale su Regan i Scot da vrate Spartak u igru, smanjile su zaostatak na 8 poena, 73:65, međutim domaće su uzvratile. Minut pre kraja sigurna sa slobodnih bacanja bila je Katarina Knežević koja rešava pitanje pobednika, 80:70.

Najefikasnije u domaćim redovima bila su tri košarfkašice koje su postigle po 16 poena, Jovana Boričić, Gorana Marjanović i Katarina Knežević. Kod Subotičanki, istakle su se Rogan sa 18 i Scot sa 16 poena.