Subotica: Košarkaši Spartaka vratili se sa bodovima iz Novog Pazara

kk spartak
SUBOTICA – Košarkaši Spartaka Office Shoes pobedili su u Novom Pazaru domaćina sa 66:64 (14:18, 11:20, 25:14, 16:12), u devetom kolu Košarkaške lige Srbije. Subotičani su gubili 14 poena ali su na kraju do pobede došli koševima Andreja Barne 18 sekundi pre kraja.

Nakon izjednačenog početka meča domaćini su napravili mini seriju te koševima Numanovića i trojkom Mikavice poveli sa 13:8. Spartak preko Nikolsona poravnava na 14:14, da bi u poslednja dva minuta prve četvrtine Gutalj i Mikavica doveli svoj tim u vodstvo od 18:14. U nastavku meča Novi Pazar pravi seriju poena, te košem Simovića dolaze do vodstva od 30:16. Poluvreme je okončano vodstvom domaćina od 38:25.

U nastavku puno bolja igra subotičana. Razigrao se Hardy i uz raspoloženog Barnu topio se zaostatak za Novim Pazarom. Barna primiče Spartak na 52:48 da bi na isteku trećeg perioda Nikolson smanjio na samo dva poena zaostatka, 52:50.

Početkom poslednje četvrtine Danilović poravnava na 52:52. Uspeli su domaći da povedu, ali samo na kratko jer Hardi i Sokolović donose preokret na utakmici 54:56. Domaćinima je sada zadrhtala ruka, što su iskoristili Subotičani i novim košem Barne i Jugovića poveli sa pet poena, 54:59. Bakića, dva minuta pre kraja postiže trojku za 61:64. Nakon par promašaja sa obe strane Mikavica 22 sekunde pre kraja donosi izjednačenje nakon koša i realizovanog slobodnog bacanja, 64:64. Usledio je napad Spartaka, koji je završen prekršajem domaćina i uspešno realizovanim slobodnim bacanjima Andreja Barne za 64:66 samo 18 sekundi pre kraja. U posledenjem napadu domaćina, odgovornost je preuzeo Bogdan Mikavica, koji je promašio za produžetak.

Novi Pazar: Talley 5, Mikavica 14, Radomirović 7, Pavlović 4, Bakić 14, Salihović, Numanović A. 11, Simović 6, Jerebičanin, Gutalj 3, Numanović S., Bukumirović

Spartak Office Shoes:  Hardy 16, Prlja 4, Danilović 12, Sokolović 6, Barna 15, Jugović 3, Ilkič, Šarenac, Nikolson 10, Kojić, Gazibegović, Opoku.