Subotica: Odbojkaši Spartaka savladali Crvenu Zvezdu u Beogradu

odbojkaši spartaka
SUBOTICA – Odbojkaši Spartaka pobedili su u 7. kolu Superlige kao gosti ekipu Crvene Zvezde sa 3:2, po setovima 25:27, 17:25, 25:17, 25:17 i 15:13. Spartak je do pobede došao nakon rezultatskog zaostatka od 2:0 u setovima.

Subotičani su bolje otvorili utakmicu te poveli sa 10:8. Usledio je brz odgovor Crvene Zvezde, napadom Polomca i uz blok Marinovića preokreću rezultat na 15:11. Nakon poravnanja od 16:16, ušlo se u veoma neizvestan finiš seta. Spartak je imao šansu da povede u meču, međutim Crvena Zvezda poravnava napadom Marinovića na 24:24. Drugu set loptu za domaćine doneo je Skakić a nakon greške Khana Crvena Zvezda je povela sa 1:0.

Drugi set je pripao domaćinu koji je zaigrao znatno bolje. Povela je Crvena Zvezda sa 6:3, međutim Spartak je ubrzo preokrenuo na 10:12. Ubrzo Crvena Zvezda pravi seriju od 6:1, te dolaze do velikih 20:13. Omar i Dulić smanjuju zaostatak, međutim raspoloženi Okolić i Nikolića vode svoj tim do prednosti od 2:0 u setovima.

Treći set je doneo veliku i neizvesnu borbu dva rivala do 14:14, nakon čega je Spartak krenuo da osvaja poene. Omar i Jungić donose tri poena prednosti 14:17. Marinović i Nikolić su održavali rezultatski priključak, međutim usledila je nova mini serija Subotičana koji su nakon dva poena Tumbasa i blokom Pavlovića poveli sa 23:16. Omar koristi prvu set loptu za smanjenje prednosti domaćina od 2:1.

Spartak je nastavio u istom ritmu. Nakon početnih 7:7, napravili su razliku te poveli sa 12:7. Subotičani su bili odlični u napadu, veoma opasni sa servis linije i uspešni u bloku. Jungić donosi prednost od 20:15. Precizan je bio Omar za 23:16 da bi poravnanje na meču doneo Pavlović as servisom.

Konačnog pobednika odlučio je peti set, u kojem je  Crvena Zvezda povela sa 6:1. Lečić sa dva uspešna bloka smanjuje zaostatak za domaćinom na 7:5. Uzvraćaju crveno-beli, te poenom Skakića iz napada dolaze do prednosti od 11:6. Primakao se Spartak na 11:9, međutim ponovo je Skakić bio uspešan i doveo domaćina na korak do pobede, 13:10. Međutim nisu se predavali Subotičani, u odlučujućim momentima nanizali su pet poena preko Pavlovića i Mašulovića te došli do velike pobede u Beogradu.