Subotica: Košarkaši Spartaka poraženi pred svojom publikom

košarka-lopta
SUBOTICA – Košarkaši Spartaka porazom su se oprostili od svoje publike. OKK Beograd je slavio u Subotici u pretposlednjem kolu Super lige A grupe sa 101:89 po četvrtinama (14:23, 22:27, 29:28, 15:23).

Uprkos ovom porazu ova sezona će sigurno biti zapamćena po povratku kvalitetne košarke u Subotici i povratku subotičke košarkaške publike.

Spartak je poveo trojkom Sokolovića, međutim gosti su ubrzo preokrenuli rezultat. Igrao je OKK Beograd mirnije i koncentrisanije u napadu, trojkama Miljenovića poveli su sa 12:5. Spartak se vratio u ritam poenima Sokolovića i Medarevića, međutim predvođenim Topićem gosti su u drugoj četvrtini stigli do dvocifrene prednosti. Pojačao je Spartak odbranu, smanjili su zaostatak. Međutim, do kraja prvog poluvremena OKK Beograd je napravio novu seriju te se na poluvreme otišlo sa vodstvom gostiju od 14 poena, 36:50.

Pokušao je Spartak da se vrati u meč i dođe bar do izjednačenja. Pogađali su koš protivnika Dodić i Barna, međutim trojkom Miljenovića i košem Topića gostu spo veli sa 62:46. Andrija Bojić smanjuje na 56:66, kada su usledile nove trojke gostiju, precizni su bili Mušikić, Malovec i Miljenović za velikih za 78:60. Sedam minuta pre kraja Bojić smanjuje razliku na 9 poena, 73:82, međutim Spartak nije mogao više od toga. Nikola Topić pogađa za 92:76, tri minuta pre kraja i time rešava pitanje pobednika.

Najraspoloženiji u pobedničkom timu bili su Miljenović sa 31 poenom, Mušikić sa 20 i Topić sa 18. U redovima domaćina istakli su se Bojić sa 21 poenom i Milisavljević sa 18. U poslednjem kolu Spartak gostuje ekipi Zlatibora dok će OKK Beograd dočekati FMP i pobedom pokušati da se plasira u polufinale Super košarkaške lige Srbije.