Subotica: Fudbaleri Spartaka i Radnika podelili bodove

lopta-fudbal
SUBOTICA – Fudbaleri Spartaka u poslednjoj prvenstvenoj utakmici podelili su bodove sa ekipom Radnika, 2:2.

Utakmica je za Subotičane bila bez rezultatskog značaja dok je gostima pobeda mogla da obezbedi opstanak bez baraža.

Pre početka utakmice predsednik Spartaka Nikola Simović zahvalio se Noburu Shimuri na šest godina provedenom u Spartaka i tom prilikom mu poklonio uramljen dres sa brojem „160“ koliko je Japanac odigrao utakmica u plavo-belom dresu.

Gosti su mogli povesti na samom početku utakmice iz brzog kontranapada. Stevanović je dubinskom loptom pronašao Radulovića koji u trku loptu šalje u šesnaesterac gde je za delić sekunde ispred Kunića odreagovao Tanasin i sprečio rani pogodak za goste. Uzvratio je Spartak u 12. minutu, pokušao je Todoroski sa ivice šesnaesterca i zamalo bio neprecizan.

Par minuta kasnije gol Radniku poništen je nakon VAR konsultacija.  Radulović je iskoristio neopreznost odbrane domaćih, uleteo je sa loptom u šesnaesterac i sa oko sedam metara odlično šutirao, golman Manojlović refleksno brani lopta pada ispred Adoa koji reaguje pomalo nespretno u nameri da je izbaci šalje je ka golu gde ispred same gol linije odbrana otklanja opasnost.

Spartak je do poveo u 17. minutu, Toševski je pronašao slobodnog Todoroskog koji sa oko desetak metara pogađa gol za 1:0. Subotičani su udvostručili vodstvo u 36. minutu, Srećković je izveo slobodan udarac sa ivice kaznenog prostora, lopta je na putu ka golu pogodila nekoga u ruku od gostujućih igrača te je sudija pokazao na belu tačku. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Hrstić za vodstvo Spartaka od 2:0.

Radnik je u samo četiri minute uspeo da anulira prednost domaćina i poravna na 2:2. Oraščanin je u 19. minutu iskoristio nesmotrenost Đurasovića i sa oko 18 metara preciznim šutem smanjio na 2:1. Tri minuta kasnije novi gol za Radnik. Hodžić je uputio loptu sa desne strane, a Duronić bez puno oklevanja loptu poslao u mrežu za 2:2. Trgli su se malo domaći nakon izjednačenja, Srećković je imao priliku da vrati prednost domaćinu, međutim lopta odlazi tik pored stative. Trudili su se gosti da dođu do trećeg gola i izbegnu baraž, međutim odbrana Subotičana uspešno je otklanjala svaku opasnost pred svojim golom.