Subotica: Košarkaši Spartaka pobedili Vojvodinu

kk spartak
SUBOTICA – Košarkaši Spartaka savladali su ekipu Vojvodine sa 84:74 u derbiju 10. kola KLS. Mnogobrojna publika uživala je u kvalitetnoj utakmici u kojoj su dominirale dobre odbrane, sa dosta preokreta i na kraju odličnom završnicom košarkaša Spartaka.

Povela je Vojvodina a zatim su uzvratili košarkaši Spartaka preko Sokolovića. Spartak preko Hardija vodi sa 17:11. Košem Nedeljkova gosti su prišli na četiri poena zaostatka na kraju prve četvrtine, 17:13. U drugoj četrvtini vodila se velika borba uz jake odbrane. Gosti su bili raspoloženiji u finišu drugog dela, koševima Beslača sa slobodnih bacanja preokrenuli su na 38:37. Ipak na odmor se otišlo minimalnim vodstvom Spartaka pošto je Nikolson preokrenuo na 39:38

Treći period bolje je otvorila Vojvodina, razigrao se Dušan Veslač koji je vezao pet poena u dva napada a potom pogađa i trojku za 53:46. Trojkom Banjca i uspešnim relizovanim slobodnim bacanjima  Gaćeše, Novosađani su imali devet poena viška, 52:61. Spartak je uzvratio trojkom Jugovića pa su prišli na minus 4, pred završnu četvrtinu, 59:63. Domaći su trojkom Hardija napokon stigli do poravnanja, 69:69 pet minuta pre kraja meča. Domaćini su meč rešili u svoju korist minut i po pre kraja kada je Danilović zakucao za 75:72, a zatim je usledila trojka Hardija za 78:72 i koševi Prlje iz slobodnih bacanja (80:72), 40 sekundi pre kraja meča. Hardi povećava na 82:72, Beslać uzvraća a Sokolović postavlja konačnih 84:74.

Spartak – Vojvodina 84:74 (17:13, 22:25, 20:25, 25:11)

Spartak Office Shoes: Hardi 22, Jugović 7, Ilkić 2, Prlja 13, Dodić, Šarenac, Nikolson 12, Gazibegović, Opoku 6, Danilović 11, Sokolović 9, Barna 2.

Vojvodina: Banjac 10, Beslać 26, Nedeljkov 4, Ljubičić 8, Gaćeša 11, Zagrađanin, Pešaković 6, Pajin, Živković, Čampara 4, Ristanović 2, Jovović 3.