Subotica: Košarkaši Spartaka plasirali su se u ABA 2 Ligu

košarka-lopta
SUBOTICA – Košarkaši Spartaka ubedljivo su pobedili Metalac u poslednjem kolu KLS. Slavili su domaćini sa 121:66 (27:21, 32:18, 34:16, 28:11) čime su u povratničkoj sezoni osvojili drugo mesto i plasman u Regionalnu ABA 2 Ligu.

Na klupi Subotičana debitovao je Vladimir Đokić, nekadašnji igrač Spartaka koji je ostvario pobedu u najvažnijem meču. Igrači Spartaka pružli su odličnu igru te ostvarili ubedljivu pobedu čime su oborili klupski rekord po broju postignutih koševa – 122, ali i po koš razlici koja je iznosila 55 poena.

Metalac je dostojan otpor pružio samo na početku utakmice. Raspoloženo su utakmicu počeli Bojić i gorostas Luković čijim koševima su Valjevčani poveli sa 17:11. Đokić je zatražio minut odmora nakon čega su Subotičani ušli u svoj ritam. Trojkama Sokolovića i Prlje poravnali su na 19:19. Do kraja prve četvrtine Spartak je stigao do osetnije razlike od 6 poena, 27:21. Nošeni podrškom publike i velikom motivacijom domaći košarkaši su igrali veoma pokretljivo u odbrani i sa odličnim akcijama u fazi napada. Isticali su se u napadu Milisavljević i Barna čijim poenima je Spartak stigao do vodstva od 58:35 u 18. minutu. Poluvreme je okončano velikom prednošću Spartaka od dvadeset poena, 59:39.

Nastavili su Subotičani u visokom ritmu i u nastavku utakmice. Andrija Bojić postizao je poene u seriji za vodstvo od 72:44. Efikasnost subotičana vidi se i u broju postignutih koševa u trećoj četvrtini, 34 poena. Pred završnih deset minuta Spartak je ušao sa vodstvom od 92:55. Stojan Dodić u 33. minutu postiže 100 poen za Spartak na utakmici, 100:64. Danilović postavlja konačnih 121:66 za veliku radost subotičana koji su napravili veliki iskorak u ovoj sezoni.

Spartak će sledeće godine igrati u Regionalnoj ligi ABA 2, a sada im predstoji takmičenje u završnici domaće lige u borbi za prvaka države. Spartak se nalazi u A grupi plej ofa zajedno sa ekipama, FMP, Zlatibor i OKK Beograd. Prvak lige plasiraće se u polufinale gde ih očekuju srpski velikani Partizan ili Crvena Zvezda.