logo transparend vojvodina uzivo

,

Subotica: Košarkaši Spartaka ostvarili ubedljivu pobedu

košarka-spartak
SUBOTICA – Košarkaši Spartak Office Shoesa ostvarili su treću prvenstvenu pobedu. Savladali su ekipu Čačka 94 sa 106:74. Meč je bio neizvestan jedino u prvoj četvrtini koja je završena sa 25:25. U nastavku utakmice Spartak je bio dominantan, igrali su odličnu odbranu i imali dobar šut za tri poena.

Čačak je bolje otvorio utakmicu, košem Majstorovića imali su četiri poena viška, uzvratio je Sokolović trojkom i primakao ekipu na poen zaostatka. Trojkom Barne a kasnije i raspoloženog Hardija, Spartak je stigao do prednosti od 22:16. Usledila su četiri poena gostiju i nova trojka Subotičana, ovaj put siguran je bio Gazibegović za 25:20. U finišu prve četvrtine gosti su bili skoncentrisaniji te košem Pantića sa zvukom sirene dolaze do poravnanja 25:25.

U nastavku utakmice Spartak je pojačao igru u odbrani a preko raspoloženih šutera polako su povećavali razliku. Pogođao je Barna i Hardi a priključio im se i Gazibegović. Iako centar, ubacuje dve trojke te Spartak dolazi u vodstvo od 40:34. Nakon uspešnih slobodnih bacanja Dodića domaći su imali visokih 45:34. U finišu prvog poluvremena koš protivnika pogađa i Barna pa se na odmor otišlo sa rezultatom 55:38.

Početkom treće deonice Spartak je stigao do 20 poena prednosti, 58:38. Ubrzo je Sokolović trojkom povećao na velikih 75:48 i već tada se videlo da bodovi ostaju u Subotici. Treći period okončan je košem Alekse Jugovića za 84:55.

Veliko vodstvo nije uspavalo domaće igrače, nastavili su u istom ritmu i pri kraju meča stigli do trocifrenog broja datih koševa, kada je Ilkić pogodio za 100:63. Konačan rezultat od 106:74 postavlja Hardi trojkom. Bila je to 15 uspešna trojka subotičana na ovom meču.