Subotica: Košarkaši Spartaka ostvarili drugu prvenstvenu pobedu

kk spartak
SUBOTICA – U trećem kolu Košarkaške lige Srbije ekipa Spartak Office Shoesa došla je do druge pobede, prve na gostovanju.

Golubovi su u sredu, 12. oktobra, savladali OKK Beograd sa 89:86 (22:22, 26:26, 26:19, 15:19).

Bila je to utakmica koja je donela dosta uzbuđenja. Subotičani su uglavnom uspevali da naprave prednost od nekoliko poena, ali su Beograđani bili uporni, te su držali priključak tokom prvog poluvremena.

U trećoj četvrtini Spartak je uspeo da napravi razliku, razigrani su bili Barna, Hardi i Gazibegović, te Golubovi vode sa 86:78 i najavlju rutinsku završnicu. Umesto toga malo je nedostajalo da dođe do prave drame. Nisu košarkaši Spartaka dobro odgovorili na presing domaćina, usledila su nesmotrene greške, što domaći koriste da dođu do šanse bar za produžetak. No, ni oni nisu bili na visini zadatka u napadu, promašuju trojku za priključak. Uz malo sreće, Subotičani su odigrali u poslednjim sekundama taman toliko koliko im je bilo potrebno za pobedu.
Spartak Office Shoes: Hardi 24, Jugović, Ilkić 1, Prlja 5, Dodić 6, Šarenac, Nikolson 5, Gazibegović 7, Opoku 5, Danilović, Sokolović 9,