Subotica: Košarkaši Spartaka nastavili pobedonosni niz

košarkaši spartaka
SUBOTICA – Košarkaši Spartaka nastavili su pobedonosni niz. Kolubara se ravnopravno nosila u prvom poluvremenu, međutim u nastavku domaći su pojačali odbranu i uz  raspoložene Hardija i Nikolsona stigli do uverljive pobede.

Gosti su zahvaljujući dobrim šutem za tri poena i greškama subotičana stigli do prednosti od 15:9 u 6. minutu. U redovima domaćih u tim momentima jedino je Barna bio raspoložen za igru. Njegovim košem smanjili su na 14:19, međutim u finišu prve četvrtine Tores pogađa za 21:29.

Razigrali su se domaći u drugoj četrvtini i sustigli rivala. Trojkom Sokolovića te košem Hardija utakmica je došla u egal, 33:33. Trojkom Nikolsona, domaći su imali tri poena viška 36:33. Usledio je odgovor Kolubare, Sužnjev vraća poravnanje da bi u finišu prvog poluvremena Pajić pogodio za njihovo minimalno vodstvo 39:40.

Bolje su zaigrali Subotičani u nastavku susreta. Pogađa Opoku zatim je Nikolson bio uspešan u tri vezana napada za prednost domaćih od 48:43. Iskoristili su gosti par grešaka i preko Stojčića i Grušanovića preokrenuli na minimlanih 48:49. Finiš trećeg perioda pripao je Spartaku, precizni su bili Nikolson i Hardi te doneli rezultatski preokret, 62:58.

Početkom poslednje deonice domaći su napravili seriju poena i potpuno slomili otpor protivnika. Poveo je Spartak sa 69:60, a ubrzo je usledilo pet vezanih poena Hardija za 14 poena prednosti u 33 minutu, 74:60. Dodić zakucava za 79:63 i već tada se videlo da bodovi ostaju u Subotici.

MKK Spartak Office Shoes: Hardi 23, Jugović, Ilkić 2, Prlja 2, Dodić 8, Šarenac, Nikolson 20, Gazibegović 3, Opoku 3, Danilović 3, Sokolović 13, Barna 14.

Kolubara LA 2003: Sužnjev 11, Vukašinović, Tores 14, Sinđelić 3, Grušanović 21, Marjanović, Gašić 3, Milinković, Grbović, Stojičić 13, Pajić 12, Ivković.