Subotica: Košarkaši Spartaka nadigrali Slobodu

kk spartak
SUBOTICA – Košarkaši Spartaka su u 12. kolu KLS savladali Slobodu sa 86:79, teže od očekivanog.  Subotičani su uz oscilacije u igri na kraju zasluženo osvojili nove bodove.

Dobro su domaćini otvorili utakmicu uspešno ubačenim trojkama poveli su sa 11:4. Gosti iz Užica su uzvratili preko raspoloženog Nekića te prišli na zaostatak od samo pola koša. Jačom odbranom Spartak je kontrolisao rezultat te stigao do prednosti od 21:13. Sloboda je imala raspoloženog Nekića i Božića koji su zadavali probleme Spartakovoj odbrani. Košem Kapetanovića prišli su na 35:34. Barna i Danilović povećavaju prednost na 39:34, da bi Lazar Nekić 20 sekundi pre kraja poluvremena sa linije slobodnih bacanja pogodio za 39:36. Za mirniji nastavak pobrinuo se Hardy koji pogađa koš u poslednjim sekundama prvog poluvremena za 41:36.

Gosti su u trećoj četvrtini iskoristili problem Spartaka sa ličnim greškama i nešto slabijim skokom. Trojkom Nemanje Kapetanovića poravnali na 43:43 da bi trojkom Božića poveli sa 56:50 u 27. minutu. Razigrao se Bojić čijim koševima Subotičani prilaze na 59:60. Uzbudljivo je bilo u finišu trećeg perioda, Miladinović pogađa trojku za Slobodu da bi Nikolson uzvratio istom merom u poslednjoj sekundi za 64:65.

Povratnik u redove subotičana, Miloš Milisavljević pogađa u 33. minutu za rezultatski preokret 69:67. Uspeli su Subotičani da zaustave napade Sloge i kako se meč blićio kraju da dođu u sigurno vodstvo. Hardy zakucava za 78:72 u 36. minutu, Božić trojkom nagoveštava neizvesnost 82:79, međutim uzvratio je Danilović sa linije slobodnih bacanja a nakon koša Hardija 15 sekundi pre kraja Spartak dolazi do svoje devete prvenstvene pobede.