,

Subotica: Fudbalerke Spartaka slavile u sudijskoj nadoknadi

spartak
SUBOTICA – Fudbalerke Spartaka su tek u sudijskoj nadoknadi uspele da slome otpor TSC i dođu do novih bodova. Brža od sudijskog zvižduka bila je Buaduwaa za pobedu Subotičanki od 1:0.

Krenule su domaće silovito od samog početka, ali nisu uspele da krunišu bolju igru. Najbolje prilike u prvom poluvremenu imale su u 23. minuti kada je Kamila Pavarin pogodila prečku i u 44. minutu kada je ponovo prečka bila prepreka za gol posle šuta Tijane Filipović.

Gošće su imale priliku početkom drugog poluvremena međutim nakon šuta Mine Kecman lopta odlazi pored gola. Mogle su domaće do vodstva u 76. minutu, međutim Tijana Filipović pogađa mrežu sa spoljne strane. Kako se meč bližio kraju fudbalerke Spartaka su pojačavale pritisak. Konačno mreža se zatresla u 94. minutu Fanny Vago je prošla sa leve strane, dodala je loptu Doris Boaduwaa, koja iz blizine desnom nogom donosi pobedu svom timu.

Pred fudbalerkama Spartaka sada je Evropski izazov. U sredu 11. oktobra u drugoj rundi Lige šampiona dočekuju švedski Rosengard. Utakmica se igra u  Bačkoj Topoli na TSC Areni od 15:00 časova.