Subotica: Fudbalerke Spartaka obezbedile plasman u finale Kupa Srbije

Zfk Spartak - Zvezda
SUBOTICA – Fudbalerke Spartaka nakon osvojene titule prvaka Srbije uspešno nastavljaju i borbu za duplu krunu.

U polufinalu Kupa Srbije ubedljivo su savladale TSC sa 8:1 (4:0). U finalu koje će se odigrati 7. juna u Užicu očekuje ih Crvena Zvezda.

Spartak je poveo već u 2. minutu golom Milice Šarić. Usledila su dva pogotka Anastasije Ćirić, u 7. i 29. minutu. Prvo  poluvreme završile su ubedljivim vodstvom od 4:0 pošto je Sidni Štajer postigla gol u 40. minutu.

U nastavku meča nije bilo promene u odnosu snaga na terenu. Spartak je dominirao i nakon samo tri minuta igre u drugom poluvremenu poveo sa 5:0 golom Anđele Marković. Ubrzo je gol protivnica pogodila i Violeta Slović. Uspele su domaće da postignu gol u 58. minutu preko Jelene Vujadinović, 1:6. Golovima Šarićeve u 76. i  Štajer u 78. minutu postavlja se konačnih 1:8.