Subotica: Fudbalerke Spartaka bolje od Ferencvaroša

fudbalerke - subotica
SUBOTICA – U sklopu priprema za nastavak sezone u kojem ih očekuje i kvalifikacioni UEFA turnir Lige šampiona fudbalerke Spartaka odigrale su prvu kontrolnu utakmicu u Mađarskoj protiv ekipe Ferencvaroša. Slavile su golubice sa 2:0 golovima Tijane Filipović i Anastasije Ćirić.

Utakmica u Budimpešti poslužila je trenerima obe šampionske ekipa svojih zemalja da se uigraju i isprobaju razne taktičke zamisli pred Evropska iskušenja. Utakmica je bila dinamična sa približno podjednakim šansama za gol sa obe strane. Subotičanke su do prednosti došle u 41. minutu golom Tijane Filipović. Samo tri minuta kasnije prednost je udvostručila Anastasija Ćirić za 2:0.

U nastavku utakmice šansu su dobile i mlađe igračice da se dokažu i nametnu šefu Borisu Arsiću.