Subotica: Fudbaleri Spartaka poraženi od Čukaričkog

fudbal-spartak
SUBOTICA – Fudbaleri Spartaka poraženi su sa 3:1 od Čukaričkog na premijeri nastavka sezone u Super ligi.

Utakmica je odigrana po hladnom i vetrovitom vremenu.  Gosti su poveli iz penala, Subotičani poravnali u drugom poluvremenu da bi u finišu meča Čukarički preuzeo inicijatu i došao do konačne pobede.

Na početku utakmice po jedna prilika na obe strane, prvo je priliku imao Čukarički ali nakon šuta Badanosija sa oko sedam metara lopta završava u rukama golmana Dubljanića zatim su uzvratili domaći preko Hrstića. U 16. minutu utakmice Stevanović je uputio loptu u kazneni prostor Spartaka gde je Nikola Srećković zahvatio rukom. Nakon intervencije iz VAR sobe dosuđen je kazneni udarac za Beograđane, siguran sa bele tačke bio je Adžić za 1:0. Spartak je tada krenuo slobodnije ka protivničkom golu i u 35. minutu imali su priliku za poravnanje. Tanasin je uputio centaršut pred gol, međutim Tumbasović glavom loptu šalje pored gola.

Spartak je u 74. minutu došao do izjednačenja, Vitorović je centrirao sa leve strane a Hrstić pogodio za 1:1. Ubrzo su imali priliku i za rezultatski preokret odlično je šutirao Stanić ali se istako se golman Belić. Kako se meč bližio kraju Čukarički je bio sve opasniji. Do novog vodstva stigli u 83. minutu kada je Lučić iskoristio nesporazum u odbrani domaćih i loptu poslao u mrežu za 1:2. U sudijskoj nadoknadi Čukarički je stigao i do trećeg gola, Miladinović je asistirao Stefanu Tomoviću koji se upisuje u listu strelaca za konačnih 1:3.