Subotica: Odbojkaši Spartaka pobedili Ribnicu posle pet setova

odbojka-spartak
SUBOTICA – Odbojkaši Spartaka pobedili su Ribnicu pred svojom publikom posle velike borbe  3:2, po setovima 25:17, 25:20, 25:27, 22:25 i 15:13.

Spartak je još jednom dokazao da niko ne može da slavi u Subotici, kada se utakmica odlučuje u taj-brejku. Ribnica je odigrala dobru utakmicu, jer je prethodnih nekoliko nedelja bila van stroja usled virusa. U velikoj meri je nedostajao i Mladen Bojović, koji je zbog rođenja ćerke, opravdano bio pošteđen u večerašnjem susretu.

Poveli su domaćini sa 10:6 blokom Pavlovića. Nastavili su u tom ritmu te povećavali vodstvo, as servisom Khana bilo je 17:9. Novim odličnim servisom koji je izveo Jungić Spartak se našao nadomak osvajanja seta, 22:14. Ubrzo Spartak sa 25:17 osvaja prvi set.

Iskoristili su odbojkaši Ribnice greške domaćina na početku drugog seta te poveli sa 10:4. Međutim, Spartak se brzo vratio u igru, poenima Omara i Khana preokrenuli su rezultat na 14:13. U finiš seta Subotičani su ušli sa tri poena viška, pre svega dobrom igrom Nikole Pavlovića, 22:19. Set za vodstvo od 2:0 okončavaju Khan i Dulić za 25:20.

U trećem setu vodila se izjednačena borba obogaćena rezultatskim preokrtetima. Prvi su do esetnije prednosti došli gosti, 15:12. Spartak vratio u igru, zahvaljujući greškama gostiju te tprišao na minimalan zapstatak u finišu seta, 22:23. Usledela je zatim napeta igra na razliku, a u takvoj situaciji su se bolje snašli Kraljevčani. Stefanović i Todorović donose smanjenje rezultata u meču, 27:25.

Početak čevrtog seta ponovo je obeležila rezultatska klackalica. Ribnica je povela sa 12:8 posle tri greške Spartaka. Raspoloženi Todorović donosi gostima prednost od 15:12. Stečenu prednost Ribnica je održavala do finiša seta kada su Subotičani poenom Khana prišli na 22:23. Seizović osvaja naredni poen za goste da bi greškom Khana rezultat na meču bio poravnat 2:2.

U petom odlučujućem setu vodila se velika borba. Gosti su često imali minimalnu prednost. U finišu seta Spartak preuzima kontrolu rezultata, poveli su sa 13:11 nakon uspešnog napada Lečića. Sa dva vezana poena Todorovića, gosti dolaze do izjednačenja 13:13.  Raspoloženi Omar donosi meč loptu Golubovima, a Marko Lečić rešava dileme oko pobednika.