Subotica: Fudbaleri Spartaka odneli pobedu u duelu sa Vojvodinom

lopta-fudbal
SUBOTICA – Spartak je pobedom nastavio Super ligu nakon dvonedeljne pauze.

Vojvodina je napadala stvarala pruilike ali su bili slabi u završnici dok je Spartak svoje šanse iskoristio na najbolji način. Golovima Vidakovića i Ubiparipa slavili su u vojvođanskom derbiju.

Gosti su bolje otvorili utakmicu, pokušao je Ivanović u 3. minutu, ali lopta odlazi pored gola. Spartak se polako oslobađao pritiska i posle prve ozbljinije šanse došli su i do vodstva. Stanojev je izveo korner u 14. minutu, najviši u skoku pred golom Novosađana bio je Vidaković koji glavom dovodi svoj tim u prednost, 1:0. Uzvratili su gosti samo par minuta kasnije, Zukić pogađa stativu. Nakon toga Vojvodina je do kraja prvog poluvremena imala još par prilika, najbolju je propustio Filip Malbašić kada je loptu poslao pored same stative.

Vojvodina je i u drugom poluvremenu imala terensku inicijativu, ali bez konkretne završnice i ozbiljnijeg šuta na gol. Spartak je izveo kontranapad u 56. minutu i stigao do drugog gola. Povukao je Đurasović, uposlio Ubiparipa koji iskusno šutem po zemlji postavlja konačnih 2:0. Nastavila je Vojvodina sa pritiskom kako bi smanjila zaostatak. Najbolje šanse propustili su Radulović i Lazarević nakon čijih šuteva je golman Manojlović odlično odreagovao i sačuvao svoju mrežu.