Subotica: Fudbaleri Spartaka eliminisani iz osmine finala Kupa Serbije

lopta-teren
SUBOTICA – Fudbaleri Spartaka izgubili su od Napretka na Gradskom stadionu u Subotici i time se oprostili od Kupa Srbije. Utakmicu je rešio Marko Šarić golom u 38. minutu.

Obe ekipe su od početka meča krenule ofanzivnije. Prvo su Subotičani imali svoje prilike, u 3. minutu Tošeski loptu šalje pored gola a malo kasnije neprecizan je bio i Ubiparip sa distance. Zatim su zapretili gosti, pokuašo je Mršić glavom ali lopta se našla u rukama golmana Bursaća. Nakon nešto više od pola sata igre Šarić sa distance pogađa spoljni deo mreže. U 38. minutu Napredak je došao u vodstvo, Šarić glavom loptu šalje u mrežu za 0:1.

U nastavku utakmice Spartak je zaigrao znatno ofanzivnije. Najbolju priliku za izjednačenje imali su u 63. minutu kada je Mršić napravio prekršaj na ivici kaznenog prostora. Todosroski je iz slobodnog udarca pogodio golmana Savića koji je nespretno reagovao, loptu je prihvatio Ubiparip ali umesto u mrežu on pogađa Savića.