Subotica: Pobeda rukometaša Spartaka u Apatinu

rukomet
SUBOTICA – Rukometaši Spartaka pobedli su Apatin sa 26:19 na njihovom parketu u prvoj utakmici 15. kola Super B lige.

Subotičani su u meč ušli vrlo odlučno, u 8. minutu nakon gola Radosavljevića poveli su sa 4:1. Domaćini nisu imali rešenje za napad Spartaka koji je polako povećavao vodstvo. Golom Stevović Balše u 21. minutu Spartak je imao sedam golova viška, 11:4. Golom Momića poluvreme je okončano vodstvom Subotičana od 14:8.

Drugo poluvreme počelo je serijom Subotičana, golom Momića i sa dva pogotka Radosavljevića rezultat je bio 8:17. Opustili su se malo rukometaši Spartaka posle ubedljivog vodstva što su iskoristili domaćini da smanje zaostatak na 4 gola, 15:19. Ipak, nisu mogli i više od toga, Laković i Stevović vraćaju osetniju prednost za mirnu završnicu utakmice, 15:21. Na kraju ubedljivih 26:19 u korist Spartaka.
Za najboljeg igrača utakmice proglašen je rukometaš Spartaka, Radisav Laković koji je postigao pet golova na utakmici. Spartak se trenutno nalazi na trećem mestu Super B lige sa 20 osvojenih bodova.