Subotica: Fudbaleri Spartaka efikasni u generalnoj probi

fudbal-spartak
SUBOTICA – Fudbaleri Spartak Ždrepčeve krvi odigrali su protiv Novog Sada kontrolnu utakmicu koja je ujedno bila i generalna proba pred početak novog prvenstva. Subotičani su bili efikasni i sa 3:0 savladali rivala na Gradskom stadionu u Subotici i pokazali da spremno dočekuju nove izazove.

Poveli su Subotičani već u 15. minutu golom Ubiparipa. Ubrzo su mogli i da dupliraju vođstvo međutim lopta je nakon šuta Miodragovića otišla preko gola.

Pojačali su ritam fudbaleri Spartaka u drugom poluvremenu i vrlo brzo stigli do nove prilike za gol. Miodragović je prošao po levoj strani, uputio centaršut, lopta dolazi do Hrstića a nakon njegovog šuta završava u rukama golmana Novog Sada. Uzvratili su i Novosađani, odlično je šutirao Velkovski, međutim golman Vulić loptu izbija u korner.

Spartak je nastavio sa pritiskom i u 69. minutu udvostručio vodstvo. Akciju je pokrenuo Mijić da bi lopta od Bijelovića došla do Roševića koji povećava prednost na 2:0. Konačnih 3:0 postavio je Aleksandar Vidović preciznim udarcem po zemlji u 71. minutu.