logo transparend vojvodina uzivo

,

Subotica: Dve provere fudbalera Spartaka u jednom danu

spartak-pripreme
SUBOTICA – Fudbaleri Spartaka odigrali su dve kontrolne utakmice na Zlatiboru gde se pripremaju za predstojeće prvenstvo. Savladali su Javor sa 2:0 a zatim sa mlađim snagama protiv ekipe Kolubare odigrali utakmicu bez pobednika 1:1.

U drugoj pripremnoj utakmici za vreme boravka na Zlatiboru Spartak je savladao Javor sa 2:0. Poveli su Subotičani u 14. minutu, golom Alekse Đurasovića. Nastavili su Subotičani sa dobrom igrom i u finišu prvog poluvremena preko Andreja Todoroskog duplirali prednost, 2:0.

U nastavku utakmice Javor je imao par prilika da smanji rezultat, međutim nisu iskoristili svoje šanse. Spartak je odličnom igrom sačuvao svoju prednost i do kraja meča kontrolisao igru.

Isti dan subotički superligaš odigrao je i treću pripremnu utakmicu. Protivnik je bila ekipa Kolubare a meč je završen bez pobednika, 1:1. Šansu na ovom meču dobili su mlađi igrači, oni sa manjom minutažom iz proteklog perioda i igrači koji su izašli iz povreda. Spartak je nametnuo tempo igre od početka utakmice. Do prednosti su stigli u 20. minutu kada je Luka Bijelović savladao protivničkog golmana i pokazao da se vraća u formu posle povrede. Kolubara je do izjednačenja došla u 68. minutu golom Filipovića iz penala.