Subotica: Dve medalje atletičara Spartaka na seniorskom prvenstvu Srbije

atletika-subotica
SUBOTICA – Na Prvenstvu Srbije u dvorani za seniore u Beogradu su uspešno nastupili i atletičari Spartaka.

Darijo Bašić Palković takmičio se u dve discipline. U subotu 18. februara, prvog dana takmičenja, u trci na 400 m istrčao je odličnu trku u vremenu 49,15 s. i time popravio svoj lični rekord te zauzeo 5. mesto. Narednog dana nastupio je na trci na 800 m i u konkurenciji sa trenutno najboljim trkačem na srednje pruge, pet godina starijim Elzanom Bibićem osvojio je 2. mesto i srebrnu medalju sa rezultatom 1:54,31.

Maksim Puškar je u trci na 3000 m osvojio 3. mesto u vremenu 8:33,63, čime je pokazao da je povreda iza njega i da spremno dočekuje novu sezonu.

Sofija Dobrički, zbog postojeće povrede, nakon istrčane polovine trke na 400 m morala je od iste da odustane.

Treneri atletičara Spartaka na ovom takmičenju bili su Zvezdan Kalmar i Jožef Kereši.