,

Subotica: Bačka poražena od lidera

subotica-fudbal
SUBOTICA – Derbi susret na stadionu kraj Somborske kapije u Subotici završen je pobedom Bačke nad Bratstvom od 2:1. Subotičani nisu uspeli da savladaju lidera na tabeli koji je tako uknjižio novu 11 pobedu u nizu u isto toliko odigranih susreta u okviru Vojvođanske lige grupa Sever.

Prvo poluvreme proteklo je u inicijativi gostiju, međutim nekompletni igrači Bačke uspešno su parirali protivniku i zatvorili sve prilaze ka svom golu. Najbolju šansu imao je Mlakar, ali nije uspeo da savlada golmana crveno-belih.

Početkom nastavka susreta Bratstvo je probilo bedem Bačke i preko Vukovića su došli u vodstvo od 1:0 u 48. minutu. Gosti su od 68. minutu ostali sa igračem manje pošto je Krstić „zaradio“ drugi žuti karton. Bačka je sada diktirala tempo i imala nekoliko prilika da poravna rezultat, najbolju je prospustio Vojnić.  Gosti su duplirali prednost u 77. minutu nakon što je Vukadinović iskoristio grešku golmana Jakovčevića. U finišu meča Bačka je preko Đurovića postigla gol, smanjila na 1:2 ali nisu imali vremena i za nešto više.

Bačka 1901: Jakovčević, Đurović, Simić, Rajkovača, Mezei, Malenčić, Milijašević (61. Đorđević), Šijačić, Vojnić, Vrana (56. Temunović), Anđić (60. Pantelić).

Bratstvo: Ićitović, Balinović, Vuković, Vemić, Makar, Vejnović, Krstić, Desnica (46. Rodić), Vlajić, Šveljo (86. Štrbac), Drvar (46. Vukadinović).