Streljaštvo: Srebrna medalja za mešovitu ekipu puškom Ivu i Aleksu Rakonjac iz Pančeva

PANČEVO – U Mionici je minulog vikenda održano Prvenstvo Srbije po A programu, za seniore vazdušnim sportskim oružjem na kojem su Iva i Aleksa Rakonjac osvojili srebrnu medalju.

Na ovom Prvenstvu Srbije je nastupilo devet članova Streljačke družine „Pančevo 1813“.

Iva Rakonjac i njen brat Aleksa Rakonjac su nastupili u mešovitoj – miks ekipi Streljačke družine „Pančevo 1813“ puškom i osvojili srebrnu medalju u veoma neizvesnoj borbi do kraja finalnog meča sa miks ekipom iz Kragujevca. U ekipi Kragujevca su nastupuli reprezentativci Teodora Vukojević i Milutin Stefanović koji su osvojili zlatnu medalju sa rezultatom od 16:12.

Prethodno je Aleksa Rakonjac osvojio četvrto mesto u konkurenciji seniora puškom, a do meča za borbu za bronzanu medalju ga je delilo samo 0,1 krug, a 0,5 do meča za osvajanje zlatne medalje. U osnovnom kvalifikacionom meču za finale, Aleksa Rakonjac je bio treći sa rezultatom od 626,4 kruga, i najmlađi finalista.

Iva Rakonjac je osvojila dvadesetprvo mesto u pojednačnoj konkurenciji seniorki puškom sa rezultatom od 615,4 kruga.

Ekipa seniora puškom je osvojila peto mesto, za koju su nastupili pored Alekse, Gabriel Dautović sa 611,3 i Dalibor Pavlović sa 583,5 krugova i pojedinačno, mladi Nemanja Đorđević sa 585,7 krugova.

Ekipa družine pištoljem je osvojila peto mesto u sastavu Marko Ninković sa rezultatom od 553 kruga, sa kojim je bio deveti senior i vrlo blizu finalnog meča, Stefan Kešišjan sa 538 i Velimir Ninković sa 520 krugova. Pojedinačno je nastupila i Teodora Kljajić i osvojila jedanaesto mesto sa rezultatom od 548 krugova u konkurenciji seniorki pištoljem.

Teodora Kljajić i Marko Ninković su nastupili u miks – mešovitoj seniorskoj ekipi pištoljem za Streljačku družinu „Pančevo 1813“ i osvojili šesto mesto.

Ovim takmičenjem je i zvanično završena sezona takmičenja vazdušnim oružjem po A programu, i odmah, krajem aprila počinje sezona takmičenja vatrenim oružjem, prvim kolom Kupa SS Srbije u Novom Sadu.