Streljaštvo: Pančevci uspešni u okviru 1. kola Lige Vojvodine za mlađe kategorije

PANČEVO – Pančevački strelci, pioniri SD „Pančevo 1813“ bili su veoma uspešni na takmičenju u okviru 1. kola Lige Vojvodine za mlađe kategorije iz serijskog sportskog vazdušnog oružja za sezonu 2023/24.

Na ovom takmičenju SD „Pančevo 1813“ nastupila je sa 11 takmičara i bila izvrstan domaćin takmičenja, za 130 takmičara iz 14 klubova iz Vojvodine.

Ekipa pionira vazdušnim sportskim pištoljem SD „Pančevo 1813“ je pobedila sa 456 krugova, a Jovan Kondić je ubedljivo osvojio zlatnu medalju sa visokim rezultatom od 184 kruga.

Ognjen Bunčić je osvojio bronzanu medalju sa rezultatom od 168 krugova, a mladi Oliver Zoraje je sa 106 krugova doprineo pobedi ekipe.

Ognjen Bunčić je nastupio i sa vazdušnom puškom i osvojio zlatnu medalju sa rezultatom od 178 krugova, a sa dva debitanta Ognjen Dželetović sa 132 i Oliver Zoraje sa 127 krugova je osvojio peto mesto za ekipu pionira puškom.

Nije nastupio planirani Nikola Flora u obe discipline, zbog obaveza drugih takmičenja.

Ekipa pionirki vazdušnom puškom je osvojila prvo mesto sa rezultatom od 494 kruga, a Ana Negovanović je osvojila bronzanu medalju sa rezultatom od 173 kruga.

Za ekipu pionirki su nastupile i Elena Flora sa rezultatom od 163 kruga i Ana Petković sa 158 krugova, debitovala je Jana Isailović sa 85 krugova, a nisu nastupile još tri planirane takmičarke.

Naredna dva kola lige pionira Vojvodine će biti održana u Staroj Pazovi 22. oktobra i u Sremskoj Mitrovici 18. novembra, a slede u Zrenjaninu i Kikindi do kraja godine.