Streljaštvo: Pančevac Aleksa Rakonjac šampion Srbije puškom, Velimir Ninković treći pištoljem

PANČEVO – Takmičari Streljačke družine „Pančevo 1813“ ostvarili su odlične rezulate u finalu Kupa Streljačkog Saveza Srbije malokalibarskim oružjem po A programu održanom minulog vikenda u Novom Sadu.

Aleksa Rakonjac je šampion Srbije malokalibarskom puškom, a Velimir Ninković je treći malokalibarskim pištoljem.

Na finalu Kupa Srbije nastupilo je petoro takmičara Strelačke družine „Pančevo 1813″.

Aleksa Rakonjac je osvojio zlatnu medalju sa ličnim rekordom od 580 krugova u trostavu 3×20 metaka malokalibarskom sportskom puškom, u kategoriji juniora, a sa istim rezultatom je učestvovao u finalu seniora na šestoj poziciji, i osvojio šesto mesto.

Iva Rakonjac je osvojila sedmo mesto u kategoriji juniorki sa 565 krugova u trostavu 3x 20 metaka malokalibarskom sportskom puškom.

Malokalibarskim pištoljem slobodnog izbora – PSI u kategoriji seniora Velimir Ninković osvojio je bronzanu medalju sa rezultatom od 506 krugova. Marko Ninković je četvrti sa 493, a sa 453 kruga je Stefan Kešišjan osmi senior, iako su sva trojica još juniori.

U trostavu kadeta vazdušnom puškom od 3×20 dijabola nastupili su u Smederevu Ana Negovanović sa 514, i Ognjen Bunčić sa 550 krugova.

Narednog vikenda osam takmičara Streljačke družine „Pančevo 1813″ će nastupiti na Prvenstvu Vojvodine u Novom Sadu.