Streljaštvo: Četiri medalje za Pančevce

PANČEVO – Takmičari streljačke družine Pančevo 1813 osvojili su četiri medalje u okviru 2. Kola Kupa Srbije održanom minulog vikenda u Novom Sadu.

Iva Rakonjac je osvojila bronzanu medalju u trostavu vazdušnom puškom za kadete, a Aleksa Rakonjac bronzanu medalju u trostavu malokalibarskom puškom za seniore.

Marko Ninković je osvojio srebrnu medalju malokalibarskim sport pištoljem za juniore, a Velimir Ninković je bronzanu medalju malokalibarskim pištoljem slobodnog izbora za seniore.

Streljačka družina „Pančevo 1813“ imala je petoro takmičara na ovom nadmetanju.

Iva Rakonjac je osvojila bronzanu medalju i osam bodova za treće mesto sa 586 krugova u kategoriji kadetkinja u disciplini trostav 3x 20 dijabola vazdušnom puškom.

Aleksa Rakonjac je osvojio bronzanu medalju u finalu trostava 3x 20 metaka, od osam najboljih seniora malokalibarskom puškom, a u kategoriji juniora je prethodno zauzeo četvrto mesto sa rezultatom od 570 krugova.

Takođe je osvojio bodove za Finale Kupa Srbije koje će biti održano nakon trećeg kola, i to za seniore osam, a za juniore sedam bodova.

Marko Ninković je briljirao u disciplini 30+30 metaka malokalibarskim sport pištoljem za juniore i osvojio srebrnu medalju sa 553 krugova (278 precizna i 275 brza paljba) i 10 bodova, a od zlata ga je delilo samo 4 kruga.

Stefan Kešišjan je zauzeo šesto, a Velimir Ninković sedmo mesto, mada je nakon precizne paljbe bio treći.

Velimir Ninković je osvojio bronzanu medalju sa 498 krugova u disciplini 60 metaka PSI- pištoljem slobodnog izbora na 50 metara, dok je Marko Ninković zauzeo peto a Stefan Kešišjan šesto mesto.

Treće kolo će biti održano za dve nedelje u Novom Sadu i Smederevu.