Strelci iz Pančeva u Kampu perspektivnih takmičara Streljačkog saveza Srbije na Karatašu

PANČEVO – Iz Streljačke družine „Pančevo 1813“ troje članova je učestvovalo na sedmodnevnom Kampu perspektivnih takmičara Streljačkog saveza Srbije, koji se tradicionalno održava na Karatašu, pod pokroviteljstvom Ministarstva za omladinu i sport Srbije.

Oni su su svojim visokim rezultatima to zaslužili na ovogodišnjim takmičenjima za pionire i kadete.

Kamp je sproveden prošle nedelje.

Iva Rakonjac je najbolja pionirka Streljačkog saveza Srbije za 2021. godinu, a prva je kadetkinja na ovogodišnjem prvenstvu Srbije u trostavu vazdušnom puškom, dok je malokalibarskom puškom u trostavu juniorki ušla u finale što je veliki uspeh za njen uzrast.

Na kontrolnom takmičenju Kampa, Iva Rakonjac je zauzela drugo mesto sa visokim rezultatom od 591 krug vazdušnom puškom, a u finalu od osam najboljih kadetkinja je osvojila srebrnu medalju.

U finalnom meču se Iva Rakonjac ravnopravno se borila sa Ljiljanom Cvetković iz Niša, koja se upravo sprema za nastup na Prvenstvu Evrope, i koja je osvojila prvo mesto.

Marko Ninković je najbolji pionir Streljačkog saveza Srbije za 2021. godinu, a na ovogodišnjem Prvenstvu je najuspešniji kadet i mlađi junior vazdušnim pištoljem, i najbolji junior malokalibarskim pištoljem.

Na kontrolnom takmičenju Kampa, Marko Ninković je zauzeo prvo mesto sa vrlo visokim rezultatom od 568 krugova vazdušnim pištoljem, a u finalu od osam najboljih kadeta je osvojio bronzanu medalju.

Ognjen Bunčić je osvojio srebrnu medalju na ovogodišnjem Prvenstvu Srbije za pionire vazdušnom puškom i bio član srebrne ekipe pionira vazdušnim pištoljem. Na kontrolnom takmičenju Kampa, Ognjen Bunčić se plasirao u finale od osam najboljih kadeta vazdušnom puškom sa rezultatom od 545 krugova i osvojio osmo mesto, što je odlično obzirom da je on bio najmlađi učesnik Kampa i jedini se takmičio iz dva oružja.

Do kraja avgusta sledi pauza za sve takmičare SD „Pančevo 1813“, a sezonu nastavljaju pioniri na Prvenstvima Vojvodine i Srbije serijskom malokalibarskom puškom početkom septembra.

Aleksa Rakonjac će krajem avgusta nastaviti sezonu pripremama reprezentacije Streljačkog saveza Srbije u Novom Sadu, a početkom septembra će u Vroslavu nastupiti na Prvenstvu Evrope u disciplini trostav malokalibarskom puškom.