,

Srbija slavila na prvoj utakmici Memorijala „Stevan Vilotić – Ćele“

fudbal-memorijal-subotica
SUBOTICA – Reprezentacija Srbije pobedom je počela 28. izdanje Memorijala „Stevan Vilotić – Ćele“ koji se održava u Subotici od 21.- 26. septembra. Srbije je savladala Finsku, posle rezultatskog preokreta sa 3:1.

Srbija je pripretila na početku utakmice, iskosa je probao Radojević, ali se prvo tresla mreža Kaličanina. U 9. minutu je, nakon napada Srbije, selekcije koja je prvi put na Memorijalu, brže izvela tranziciju, a efikasan je bio Jese Kilo. Nakon primljenog gola Finci su uspeli da na kratko pritisnu domaću selekciju kojoj je nedostajalo tečnije igre u tim momentima.

Srbije je izjednačila u 21. minutu. Slobodnjak je sa desne strane tačno izveo Uroš Kabić, ciljao je kapitena Lazetića koga su centimetri delili da skrene loptu. Ipak, to nije ni bilo potrebno, jer je lopta zaigrala iza leđa golmana Nokelainena. Šest minuta kasnije, nakon dobrog poteza borbenog Lazetića u prilici je bio Šljivić, ali novog gola nije bilo. Svoj šut je na drugoj strani oprobao Galvez, poslao je loptu van okvira gola, a Fincima ni brza akcija Bušara, Otia i Kila nije donela gol u finišu poluvremena.

Po povratku sa pauze istakao se golman Kaličanin, izašao je pred njega Bušara, ali je odlično reagovao čuvar mreže reprezentacije Srbije. Potom je Srbija zaigrala znatno ofanzivnije  čekao se pogodak, ali ključnog poteza nije bilo. Pokušao je  Lazetić, a potom su usledile nove dobre odbrane Kaličanina koji je sprečio da Kilo i Tauriainen kazne propuštene šanse.

U 72. minutu Srbija je povela sa 2:1, ponovo nakon prekida. Slobodnjak je lepo izveo Miladinović, Lazetića niko nije mogao da zadrži. Odmah je Srbija mogla da poveća razliku, sjajnu priliku imao je Spasojević, ali je realizacija izostala. I Finci su pokušavali da poentiraju nakon prekida, izvršili su pritisak, izveli dva vezana kornera, ali bez prave prilike da se ugrozi gol rivala. Srbija uzvraća prilikom Mijatovića, a potom je i Lazetić, iz okreta, poslao loptu preko gola.

Pobedu Srbije utvrdio je u 85. minutu Miladinović. Dobro je prihvatio loptu i još bolje šutirao za trijumf Orlića.

U drugom susretu koji je odigran u Senti reprezentaciaj Portugala je sa 0:0 savladala Francusku.

Turnir se nastvalja u subotu 24. septembra utakmicama drugog kola. U Kuli se od 16 časova sastaju Srbija i Portugal a u Senti u istom terminu igraju Francuska i Finska.