logo transparend vojvodina uzivo

Srbija jedina sa maksimalnim učinkom nakon drugog kola Memorija Ćele Vilotić

Omladinska reprezentacija Srbije u Kuli u drugom kolu 29.  Memorijalnog turnira „Stevan Ćele Vilotić“ pobedila je Crnu Goru sa 3:0. Srbija je povela u finišu prvog poluvremena golom Stankovića iz penala da bi u nastavku sa dva nova gola osigurala pobedu.

Imali su naši reprezentativci inicijativu od samog početka, ali se Crna Gora odlično branila i dobro zatvorila sve prilaze ka svom golu. Prvu šansu propustio je Kosta Nedeljković koji je uputio jak šut, ali golman Crne Gore paradom je sačuvao svoju mrežu.
Crna Gora se opredelila za kontranapade i upravo iz takve akcije su imali priliku da povedu, Marko Vračar je šutirao sa distance,
međutim lopta je završila pored gola. Povela je Srbija u finišu prvog poluvremena kada su gosti nepropisno zaustavili Mijatovića,
nakon čega je sudija pokazao na belu tačku. Aleksandar Stanković je bio precizan i doveo Srbiju u vodstvo od 1:0.

Drugo poluvreme odigrano je u visokom ritmu. Šansu da udvostruči prednost imao je Mijatović, međutim lopta je nakon
njegovog šuta iz slobodnog udarca završila pored stative u golautu. Uzvratili su gosti u 63. minutu, Lazar Maraš je šutirao sa
ivice kaznenog prostora i lopta poslao tik  pored gola. Srbija je u 74. minutu povećala prednost golom Jovana Mijatovića.

Nakon drugog primljenog gola Crna Gora je zaigrala ofanzivnije i za kratko vreme u dva navrata zapretila. Prvo je pokušao Andrija Bulatović, čiji šut je izblokiran a malo kasnije Dragan Miranović je prošao po desnoj stranu šutirao na gol, ali se istakao golman Marinković. Konačan rezultat postavio je Jovan Milošević sa bele tačke u 90. minutu.
Druga utakmica drugog kola odigrana je u Senti gde je Francuska pobedila Mađarsku sa 2:0 i time osvojila prve bodove na turniru.

Trenutna je Srbija prva sa 6 bodova, slede Francuska i Crna Gora sa po 3 boda dok je poslednja Mađarska bez bodova.
Treći odlučiujući dan igra se u utorak kada se na Gradskom stadionu u Subotici sa početkom od 17:00 časova sastaju Srbija i
Francuska u utakmici koja odlučujeo pobedniku 29. Memorijalnog turnira Stevan Vilotić – Ćele. U drugom susretu na Akademiji
TSC sa početkom od 15:00 časova igraju Mađarska i Crna Gora.