Sombor: Važni bodovi za „Žak“ i „Kordun“

lopta-teren
SOMBOR – Ovog vikenda, važne pobede ostvarile su ekipe „Žaka“ i „Korduna“.

Somborski tim je savladao oslabljeni sastav Lipara. Nakon očajnog prvog dela i odmora, domaći tim se probudio i već u 6. minutu nastavka je poveo golom Dragana Hoscieslavskog. Isti igrač je desetak minuta kasnije udvostručio prednost svog tima, dok je iskusni Damir Opačić, deset minuta pre kraja meča, postavio konačan rezultat utakmice. Ovom pobedom, Žakovci su značajno popravili šanse za opstanak, koji će u mnogome zavisiti i od raspleta u višim ligama.

„Kordun“ je u derbiju začelja ubedljivo savladao „Našu Zvezdu“ iz Silbaša i prišao im na samo bod zaostatka dva kola pre kraja prvenstva. Ekipa iz Kljajićeva povela je u 34. minutu golom Miloša Karagaće. Luka Prodanović je duplirao vođstvo u 57. minutu, da bi rezervista, Saša Barać, za svega osam minuta postigao het trik i tako svom timu doneo visoku prednost od 5:0. Poraz gostiju ublažio je Đorđe Milanov u 77. minutu meča.

„Hajduk“ je u meču bez rezultatskog značaja remizirao sa ekipom iz Gložana. Domaćin je poveo golom Dujakovića sa startu drugog dela, da bi Nikola Kovačev doneo izjednačenje svom timu u 81. minutu meča.

Derbi kola u Ruskom Krsturu protekao je u napetoj atmosferi. Domaćin je slavio sa 2:1 golovima Filipa Vujovića i Janka Kulića. Za Crvenku je pogodio Jovanović. Gosti su meč završili sa osam igrača pošto su iz igre isključeni Miloš (61. minut) i Marko Kerekeš (82), te Jovan Radmanović (94).

U sledećem kolu sva tri naša predstavnika gostuju. „Žak“ će putovati u Silbaš, „Kordun“ u Obrovac, a „Hajduk“ u Bač.