Sombor: Matijaš sa penala overio bod

lopta-fudbal
SOMBOR – Fudbaleri „Stanišića“ remijem protiv ekipe „1. maja“ iz Rume sačuvali su teoretske šanse u borbi za opstanak u srpskoligaškom društvu.

Gosti su poveli posle pola sata igre pogotkom Nikolića. U trećem minutu izjednačio je rezervista domaćih, Uroš Kulpinac. Rumljani su do novog vođstva stigli sredinom drugog dela preko Marka Jovića, da bi u četvrtom minutu nadoknade vremena, Miloš Matijaš, sa bele tačke postavio konačnih 2:2. Istim rezultatom završio se i meč „Tise“ i „Radničkog“ iz Zrenjanina, pa je razlika na tabeli između dva poslednja tima ostala nepromenjena.

Sledećeg vikenda, direktan okršaj ova dva tima odlučiće ko će se preseliti u vojvođanski rang.

Novi prvoligaš opravdao je ulogu favorita u meču protiv „Jedinstva“ iz Stare Pazove, dok je kulski „Hajduk“ minimalno poražen na gostovanju u Šajkašu.

U sledećem kolu, Odžačani dočekuju „Bačku“, a „Hajduk 1912“ ekipu „Kabela“.