Sombor: Poraz Džokera na startu prvenstva

košarka-lopta
SOMBOR – Košarkaši Džokera porazom su otvorili prvenstvo u Admiral Bet Košarkaškoj ligi Srbije.

Pred prepunim tribinama Gradske hale Mostonga domaći tim je bolje otvorio meč i već nakon uvodnih par minuta došao do prednosti 14:5 (Simons 8 poena, Strejt 6), da bi maksimalnih deset poena (21:11) doneo Katušić sa penala u 7. minutu susreta. Usledio je ekspresao odgovor Kraljevčana koji su prvo serijom 10:0 izjednačili, a potom i serijom 7:2 prvu četvrtinu završili sa prednošću 23:28. Iako su gosti tokom drugih deset minuta utakmice imali i prednost od +13 (26:39), Džokerovci su do odlaska na odmor uspeli da se stabilizuju i u jednom momentu priđu na minus 3. Nakon pauze gosti silovito otvaraju drugo poluvremene i već u 22. minutu vode sa 50:65. Do kraja susreta sigurnom igrom su održali prednost i na kraju zasluženo slavili. Ekipa iz Sombora je u finišu uspela da priđe na četiri poena zaostatka (87:91), međutim više od toga nisu mogli. U poraženom sastavu Aleksa Jugović je bio najbolji pojedinac sa 22 poena, Simons je ubacio dva manje. Dvocifreni su bili Krstanović sa 17 i Strejt sa 10 poena. U suprotnom taboru Simeunović je bio nezaustavljiv sa 25 poena, dok su pobedi doprineli Pavić sa 17, Matović i Stamenić su postigli po 11, a Kovačević i Savić su meč završili sa po deset poena. Narednog vikenda u Somboru gostuje užička Sloboda.

Izveštaj sa meča:

Džoker – Sloga 98:104 (Q1 – 23:28, Q2 – 27:27, Q3 – 15:25, Q4 – 33:24).

Džoker: Lugić 6, Braun Henderson, Jugović 22, Brekić 9, Strejt 10, Brbaklić 5, Katušić 5, Vukas, Krstanović 17, Bodrožić 4, Simons 20, Ragland.

Sloga: Andrić, Petrović 4, Kovačević 10, Savić 10, Matović 11, Stefanović 6, Kangu 6, Krsmanović 4, Pavić 17, Simeunović 25, Stamenić 11.

U ostalim mečevima prvog kola postignuti su sledeći rezultati: Sloboda – Novi Pazar 83:90, SPD Radnički – Tamiš 99:76, Čačak 94 – Zlatibor 68:80, Zdravlje Leskovac – Metalac 101:92, Mladost MaxBet- Vršac 81:76, OKK Beograd – Dynamic BalkanBet 93:91. Odložen je susret između Vojvodine i Spartaka.