Sombor: Darko Glušac potvrdio primat u master kategoriji

SOMBOR – Minulog vikenda, u Bačkoj Palanci, održano je Prvenstvo Vojvodine u powerliftingu. Učešće je uzelo preko 70 takmičara iz cele pokrajine. Na ovom takmičenju, somborski Powerlifting klub „Sever“ predstavljalo je sedam takmičara.

Ostvareni su više nego odlični rezultati. Somborci su se šest puta popeli na pobedničko postolje. Osvojeno je pet zlatnih i jedna srebrna medalja.

U ženskoj konkurenciji, juniorka Zora Pavlov (76 kg) osvojila je zlato. U kategoriji subjuniora do 66 kg nastupio je Luka Bulatović, koji je došao do vicešampionske medalje, dok je u seniorskoj konkurenciji do 66 kg nastupio Aleksandar Roman koji je takođe osvojio najsjajnije odličje.

U kategoriji juniora nastupio je i Aljoša Ilić (83 kg) koji je u velikoj konkurenciji na svom prvom takmičenju osvojio četvrto mesto. U kategoriji subjuniora Petar Glušac (93 kg) osvojio je prvo mesto, dok je u kategoriji seniora do 105 kg isto odličje pripalo Nikoli Vukoviću. U kategoriji mastera takmičio se Darko Glušac (120 kg) koji je još jednom potvrdio primat, osvojivši ujedno i pehar za najjačeg takmičara u master konkurenciji na ovom takmičenju.

Somborski klub ovom prilikom se zahvaljuje Powerlifting savezu Vojvodine na još jednom lepo organizovanom takmičenju, te su pozvali sve takmičare na Prvenstvo Vojvodine u benč presu, koje će se 20. aprila održati u Somboru.