Sombor: Bezdanski kajakaši uspešni na Otvorenom prvenstvu Vojvodine

kajakaš
SOMBOR – Na Otvorenom prvenstvu Vojvodine, kajakaši Bezdana osvojili su nekoliko medalja i time upisali sjajne rezultate za svoj klub.

Naime, Žofi Horvat je pobedila u trkama na 200, 500 i 1000 metara, kao i u dvosedu na 500 metara sa Anjom Loknar.

Nikolas Andrić bio je prvi u trci na 500m među juniorima, a Mihajlo Dadić u istoj kategoriji bio je prvi na 200m.

Kadetski sastav Perović-Čapo-Dadić-Kolar odneo je zlatnu medalju u svojoj kategoriji, a pionirke Milica Kovačev, Anja Loknar, Lea i Mihaela Rica takođe su kući donele šampionsku titulu.

Druga mesta osvojili su Vuk Perović u trci na 500m, Anja Loknar u trci na 500m, Nikolas Andrić u trci na 1000m, Mihajlo Dadić u trci na 500m, Eleonora Nađ u trci na 200m, kao i Jenifer Bošnjak na 1000m.

Treća mesta pripala su Vladimiru Čapu u trci na 1000m, Mihajlu Dadiću u trci na 500m i dvojcu Bošnjak-Nađ. Eleonora Nađ uzela je i treće mesto u trkama na 500 i 1000m.