Silni Arsenal demolirao „fenjeraša“: Šumari čuli petardu na „Emirejtsu“

Još jedna sjajna utakmica za Tobdžije

Silan je Arsenal ove sezone, može se reći i više nego konkurentan u borbi za titulu. Večeras je pokazao da je onaj susret od proteklog vikenda sa Sautemptonom bila samo prolazna kriza, pošto je demolirao Notingem Forest na domaćem terenu postigavši čak pet golova – 5:0 (1:0).

Koliko je dobro igrao Arsenal govori i činjenica da golmana Remsdejla gotovo da nismo ni videli u kadru na ovoj utakmici. Jednostavno, Tobdžije su igrale „viktorije“ pred golom Šumara i ređale su šansu za šansom, na kraju postigavši čak pet pomenutih golova.

Slavina se otvorila u 5. minutu kada je Bukajo Saka asistirao Martineliju za uvodno vođstvo. Ruku na srce, samo malo kasnije se Saka se povredio, pa je na teren ušao Nelson, koji je postao nesuđeni heroj navijača danas na „Emirejtsu“.

Prvo je u 49. minutu duplirao vođstvo Arsenala, da bi samo tri minuta kasnije posle odličnog dodavanja Gabrijela Žesusa samo postavio nogu i dao još jedan gol sa peterca. U 57. minutu bio je u ulozi asistenta kada je Tomas Parti „ispalio“ raketu ka golu nesrećnog Hendersona, koji nije mogao ni da uradi ništa više pored slabašne odbrane svog tima.

Konačan rezultat postavio ja Martin Edegard u 78. minutu na još jedno dobro dodavanja Gabrijela Žesusa.

Arsenal sada ima 31 bod iz 12 utakmica i nalazi se na prvoj poziciji sa dva poena plusa u odnosu na drugoplasirani Siti, dok je Forest ponovo poslednji sa samo devet bodova i tri poena je iza Sautemptona koji je prvi iznad crte.