Senzacija u Madridu! Realu samo bod u gradskom derbiju

Rajo Valjekano napušta „Santijago Bernabeu“ prezadovoljan

Nula! Real nije mogao da postigne gol protiv žilavog Rajo Valjekana u gradskom derbiju Madrida, što znači samo jedno – nestvarna Đirona je trenutno usamljena na prvom mestu španske Primere posle 12. kola – 0:0!

Mučio se Real danas, iako je imao brdo šansi, ali nije uspeo da probije bunker Valjekana, koji je došao na „Santijago Bernabeu“ sa namerom da uzme jedan bod i to je i učinio.

Nisu imali gosti velike napadačke ambicije, mada su u prethodnim duelima postizali dosta pogodaka, ali se na kraju njihova odbrana ispostavila kao ključna za odnošenje remija.

Najbolju šansu propustio je Federiko Valverde još na početku meča u 6. minutu meča, kada je pucao iz sredine kaznenog prostora.

U 66. minutu je Vinisijus Žunior postigao gol, ali je on poništen zbog ofsajda. Promene odluke sudije nije bilo, pa je tako Real ispustio dva boda iz džepa.

Real sada ima 29 bodova na drugom mestu, dva više od Barselone, ali dva manje od Đirone koja je sada prvoplasirana i sama sa 31 bodom.

Đirona je podsetimo samo izgubila od Reala i igrala nerešeno sa Real Sosijedadom u prvom kolu.