Sasuolo razbio Juve: Vlahović i Kostić bez učinka

Tim iz Ređo Emilije odneo čitav plen

Kakav spektakularan meč su u petom kolu Serije A odigrali Sasuolo i Juventus! Na kraju je domaćin slavio sa 3:2 i došao do velike pobede nad slavnim timom iz Torina koji je propustio šansu da se domogne prvog mesta, bar do utakmice Intera na gostovanju Empoliju u nedelju od 12.30.

Junaci Sasuola bili su Laurijente, Berardi i Pinamonti koji su postigli po gol.

Već u 12. minutu videlo se da Staru torinsku damu čeka težak posao u Ređo Emiliji, jer je Laurijente zatresao mrežu Ščensnog, kojem je lopta prošla kroz ruke i noge posle snažnog šuta fudbalera domaćeg tima.

Uspeo je Juve brzo da izjednači nakon centaršuta Kijeze, gde je augotol ispred Mekenija u naletu postigao Vinja.

Ali, do kraja poluvremena Berardi je vratio prednost Sasuolu.

Filip Kostić i Vlahović su bili u startnoj postavi, ali nisu pomogli Juveu na ovom meču. Kostić je na poluvremenu zamenjen, a Vlahović u 76. minutu.

Juventus je napadao i na kraju je uspeo da dođe do gola preko Kijeze.

Kada su mnogi pomislili da bi moglo da dođe do preokreta, usledio je šok. Najpre je Pinamonti u 82. minutu dao gol za 3:2, a potom je Defrel imao zicer za 4:2 u sudijskoj nadoknadi, ali je tada posle šuta gde se lopta odbila od prečke, Juve spasilo to što se vratila na gol-liniju.

Međutim, ubrzo posle toga videli smo i konačnih 4:2 i to posle jednog od najbizarnijih autogolova u istoriji.

Ščensni je loptu poslao do Federika Gatija, koji je na neobjašnjiv način odlučio da vrati loptu nazad i to je poslao u praznu mrežu i tako stavio tačku na poraz svog tima.