Rumljani odlični na kik boks Prvenstvu Srbije

RUMA – Proteklog vikenda u Zaječaru održano je kik boks Prvenstvo Srbije u disciplini ful kontakt. Rumski KBK “Ru-09” predstavljalo je 11 takmičara, a osvojeno je isto toliko medalja.

S obzirom na to da je rumski klub predstavljao veliki broj “početnika”, tj. takmičara kojima je ovo bilo prvo ili drugo takmičenje, a da je ukupno u Zaječaru nastupilo 205 boraca, rezultat je i više nego odličan.

Rumljani su osvojili jednu zlatnu, šest srebrnih i četiri bronzane medalje.

Zlatnu medalju je osvojila Nikolina Kasap u konkurenciji starijih juniorki do 65 kg.

Srebrne medalje su osvojili:stariji juniori Miloš Vuković do 71kg; Aleksandar Jovanović do 67kg i Dragan Delić do 60 kg, mlađi juniori Marko Krkić do 60kg i Sergej Ugrinović do 67kg; kao i seniorka Zorica Mrdalj do 70kg.

Bronzane medalje su osvojile: starije juniorke Milica Bogović do 56 kg i Milica Bursać do 65 kg, mlađa juniorka Miljana Vasić do 48 kg i senior A klase Mladen Čestić u kategoriji do 63,5 kg.