Rukometaši Spartaka pobedili Kolubaru

rukomet-subotica
SUBOTICA – Rukometaši Spartaka pobedili su ekipu Kolubare u subotičkoj Hali sportova u subotu 26. novembra u utakmici 10. kola Super B lige sa 31:26.

Nakon neizvesnog početka prvi su do osetnije prednosti došli domaći rukometaši golom Uroša Radosavljevića u 12. minutu za 6:4. Rakić povećava vodstvo na 9:6, nakon čega je usledio pad u igri domaćih što koriste gosti koji golom Radovanovića dolaze do izjednačenja od 11:11. U sledećem napadu Kolubara je imala prvo vodstvo na utakmici kada je Gašića savladao raspoloženi Đurđević, 11:12. Subotičani su ubrzo preokrenuli golovima iskusnog Milovića u 26. minutu rezultat j ebio 13:12. Do isteka prvog dela Sparetak nije uspeo da postigne više golova što su iskoristili gosti te sa dva gola Đurđevića na odmor otišli sa minimalnim vodstvom 14:13.

U nastavku utakmice Spartak je zaigrao bolje u odbrani i uz pomoć raspoloženog golmana Gašića otupeli su napade gostiju. Živković u 40. minutu donosi prednost domaćinu od četiri gola, 20:16. Šest minuta kasnije gosti su prepolovili razliku, 21:19, ali to nije obeshrabrilo momke u plavim dresovima koji su kontrolisali igru i rezultat u drugom poluvremenu. Nakon što je Gašić odbranio sedmerac Radovanoviću, Spartak preko Radosavljevića dolazi do vodstva od 25:20. Subotičani nisu ispuštali stečenu prednost a samo zahvaljujući raspoloženom golmanu Kolubare razlika se nije povećavala. Četiri minuta pre kraja Ninković svojim drugim golom na utakmici donosi prednost od 28:22. U 58. minutu Spremo pogađa za 30:24 čime je pobednik utakmice bio rešen.

Spartak: Ninković 2, Momić 7, Miskin 2, Milović 6, Vuković, Milisavljević, Potpara 1, Gašić, Spremo 2, Radosavljević 5, Bukvić, Rakić 4, Stevović, Živković 1, Vojvodić, Pešić 1.

Kolubara: Tešić, Filipović, Jelenić 2, Jelić, Trivić 3, Žarković 6, Nenadić, Martinović, Jovanović 2, radovanović, Đorđević, Tešić M. 1, Ivanović, Đurđević 6, Jelenić 2, Radovanović 4.