Roma ubedljivo poražena od Đenove, preti li Murinju otkaz?

Tim iz Rima primio četiri gola

Pet bodova u prvih pet kola Serije A upalili su alarm u Romi, pobeda u Đenovi bila je imperativ, ali umesto tri boda – poniženje. Izabranici Žozea Murinja pretrpeli su ubedljiv poraz od Đenove rezultatom 4:1. Pitanje je koliko još strpljenja za legendarnog Portugalca imaju čelnici italijanskog velikana.

Roma je samo jednom zablistala, tada je Empoli deklasiran rezultatom 7:0, a onda nastavila sa bledim partijama i rezultatima.

Đenovljani su prvi došli do vođstva preko Gudmonsena u 5. minutu, da bi u 22. minutu Kristante doneo izjednačenje Romi.

Činilo se da su se Murinjovi puleni probudili, te da će ekspresno preokrenuti meč. Ipak, Đenova je do kraja poluvremena uspela da vrati rezultatsku prednost, a strelac je bio Mateo Retegi – nesuđeno pojačanje Crvene zvezde.

Ubedljivu pobedu svog tima potvrdili su Morten Torbsi u 74. i Žunior Mesias u 81. minutu.

Roma trenutno zauzima 16. mesto na tabeli Serije A sa samo pet bodova, dok je Đenova na 11. mestu sa dva boda više.